RTU Daugavpils filiāle aicina pieteikties ēnotājus

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Daugavpils filiāle Ēnu dienā, kas notiks 12. februārī, aicina skolēnus kļūt par RTU zinātnieku ēnām, klātienē iepazīstot inženierzinātņu jomu un pētnieka ikdienu.

Sekojot autoinženiera un pētnieka Gunta Spriņģa ikdienas gaitām, skolēniem būs iespēja iepazīt automobiļa konstrukciju un izprast tā darbības principus, kā arī darboties praktiski, izmēģinot dažādas ierīces un instrumentus.

Enerģētikas un elektrotehnikas pētnieces Ludmilas Lavrinovičas ēnām būs iespēja izzināt elektroenerģijas ražošanas un pārveidošanas procesa nianses un piedalīties eksperimentos.

Skolēniem, kurus interesē IT, būs iespēja sekot vadošā pētnieka ciparu elektronikā un datortehnikā Igora Ščukina ikdienas gaitām un ar viņa palīdzību pašiem izveidot vienkāršu elektrisko shēmu ar «Arduino» kontrolleru.

Pieteikšanās Ēnu dienai notiek pasākuma mājaslapā enudiena.lv. RTU Daugavpils filiāle atrodas Daugavpilī, Smilšu ielā 90.

RTU jau tradicionāli piedalās Ēnu dienā, lai skolēnus iepazīstinātu ar zinātnieku ikdienas darbu un inženierzinātņu izaicinājumiem.

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1.–12. klases skolēniem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, palīdzot jau laikus izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darba vietu, vērojot sev interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Papildu informācija: www.rtu.lv/enu-diena

Informāciju sagatavoja:

Gundega Preisa,

RTU Ārējās Komunikācijas nodaļas

projektu vadītāja

Tālr.: 67089134, 29828666

E-pasts: Gundega.Preisa@rtu.lv